Nagroda Kancelaria Przyjazna Dziecku

Gala w dniu 22 czerwca 2022 roku

Z przyjemnością możemy poinformować, że w dniu 22 czerwca 2022 roku, w warszawskim teatrze Ateneum, podczas uroczystej gali zwieńczającej konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, adwokat Olga Maciejewska – Żurek została laureatką konkursu!

Tym samy, adwokat Olga Maciejewska – Żurek, jako jeden z kilkunastu adwokatów i radców prawnych w całej Polsce uzyskała certyfikat Kancelarii Przyjaznej Dziecku.

Certyfikat Kancelaria Przyjazna Dziecku

Czym jest certyfikat Kancelaria Przyjazna Dziecku?

Pełnomocnicy, którzy posiadają certyfikat zostali zweryfikowani przez kapitułę konkursu pod kątem wiedzy merytorycznej, jak również stosowania przez pełnomocnika narzędzi i standardów pomocy rodzicom w kryzysie rozstania. Pełnomocnicy posiadający certyfikat zawodowo aktywnie działają nie tylko na polu procesów sądowych, ale i wprowadzają koncyliacyjne i mediacyjne rozwiązania, współpracują z mediatorami, psychologami i pedagogami będącymi wsparciem w procesie rozwodu i rozstania rodziców. Dla całej rodziny rozwód jest trudnym doświadczeniem, pełnym emocji, często bardzo negatywnych. Część z tych emocji udziela się dziecku, które w toku sprawy rozwodowej powinno być traktowane jako uczestnik, nie zaś przedmiot walki stron.

Akademia Dobrego Rozstania

Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku był jedynie zwieńczeniem projektu Akademia Dobrego Rozstania, który to projekt współtworzony przez profesjonalistów – adwokatów i radców prawnych, sędziów, kuratorów, psychologów i pedagogów tworzących innowacyjne rozwiązania i narzędzia w celu pomocy rodzicom i dzieciom w kryzysie rozstania i rozwodu.

Czym jest Akademia Dobrego Rozstania

Akademia Dobrego Rozstania to projekt powstały we współpracy wielu osób i holistycznego podejścia do tematu rozstania – zarówno prawników, psychologów jak i pedagogów. Każda z tych profesji mając bardzo ugruntowaną wiedzę merytoryczną i olbrzymie doświadczenie wniosła rozwiązania, których zastosowanie może pomóc zarówno dorosłym, jak i dzieciom w trakcie rozwodu.